گرامری بهتر با گرامرلی

همیشه این دغدغه رو داشتم که اگر قراره متنی بنویسم، بدون غلط املائی و نگارشی باشه. این دغدغه و حساسیت توی زبان انگلیسی خودش رو بیشتر نشون می‌ده چون که متاسفانه فرصت یادگیری خوب این زبان برایم فراهم نبوده. حتما همه ما دوست داریم کاش کسی بود که متون ما را چک و ایرادات نگارشی را اصلاح کند. در چندسال پیش همیشه پیگیر بودم تا ابزارهای مختلف ویرایش نگارش و همچنین اصلاح غلط‌های املایی رو پیدا کنم که بالاخره به گرامرلی «Grammarly» رسیدم.

در این متن خواهید خواند:

  • گرامرلی چیست؟
  • عضویت در گرامرلی و اکانت حرفه‌ای
  • استفاده از گرامرلی روی کروم
  • تصحیح متون انگلیسی در فایرفاکس
  • بهترین نرم افزار ویرایش متن انگلیسی
  • سایت تصحیح متن انگلیسی
  • ویرایشگر متن انگلیسی آنلاین

گرامرلی چیست؟

Grammarly یک پلتفرم آنلاین است که توسط گروه نرم‌افزاری به همین نام در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد. گرامرلی در ابتدا خدماتی کاملا رایگان داشت اما هم اکنون شما می‌توانید از خدمات رایگان و همچنین حرفه‌ای آن استفاده کنید. این سایت در ابتدا با هدف غلط گیری و جلوگیری از سرقت ادبی تشخیص منابع راه اندازی شد و هم اکنون متون نویسنده را با ۲۵۰ قاعده دستوری زبان انگلیسی بررسی و اصلاحات را به نویسنده یادآوری می‌کند.

گرامرلی در سال ۲۰۰۹ توسط الکس شوچنکو و مکس لوتون راه‌اندازی شد. براد هوور مدیریت داخلی شرکت را برعهده گرفته و موفق شدند برای پروژه‌شان سرمایه لازم را تهیه کنند. این شرکت در حال حاضر در کیف اوکراین و سانفرانسیسکو دفتر دارد.

عضویت در گرامرلی و اکانت حرفه‌ای

عضویت در گرامرلی همچون سایت‌های دیگر است و نیازمند اطلاعات زیادی نیست. اگر از طریق این لینک در سایت گرامرلی عضو شوید می‌توانید از خدمات حرفه‌ای گرامرلی به صورت رایگان استفاده کنید.

استفاده از گرامرلی روی کروم و تصحیح متون انگلیسی در فایرفاکس

گرامرلی افزونه‌های کاربردی و خوبی هم برای کروم و فایرفاکس داره که با نصب اون‌ها می‌تونید متن‌ها آنلاین خودتون موقع وبلاگنویسی یا در سایت‌های شخصی و حتی ایمیل ویرایش کنید.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *